Filmy

Nie tylko dla informatyka

URL:
http://www.plotkarka.eu/filmy/NieTylkoDlaInformatyka.html
Autor opracowania:
Radosław Kowaluk

Jak Steve Jobs zmienił świat

The way Steve Jobs has changed the world

Reżyser: Bertrand Deveaud, Antoine Robin, Lauren Klein film dokumentalny, Francja, 2011, 45 min. historia twórcy założyciela firmy Apple

Źródło: ...

Steve Jobs: Człowiek-maszyna

Steve Jobs: Man in the Machine 2015

Najlepszy film o Jobsie. Bardzo rzetelny i obiektywny. Wypełniony autentycznymi nagraniami dźwiękowymi, nagraniami wideo, ukazujący prawdziwe postacie i fakty.

Źródło: ...

Inna Historia Internetu

Film Sylvain Bergère to świeże spojrzenie na pojawienie się ruchów broniących wolności Internetu, które masowo powstają w odpowiedzi na rosnące regulacje Sieci, wprowadzane przez rządy i koncerny międzynarodowe. Internet został stworzony przez hipisów w ramach projektu finansowanego przez wojsko. Był to niewiarygodny postęp. Wolna przestrzeń, która była niemożliwa do ocenzurowania spowodowała szok kulturowy.

Źródło: www.planeteplus.pl

Jobs

Biografia jednego z największych wizjonerów XX w. – Steve'a Jobsa, i historia wczesnych lat Apple - tyle FILMWEB - a moim zdaniem całkowicie nieudana produkcja, którą trzeba jasno i dobitnie skrytykować aby potencjalny odbiorca, na podstawie tego "dzieła", nie wyrabiał sobie opinii o bohaterach filmu.

Źródło: ...

Kultura Remixu

Ten film mówi o wojnie. Polem batalii jest internet - zapowiada Brett Gaylor, reżyser i aktywista internetu. Stronami w tej walce są wszyscy, podzieleni jednak na dwie grupy: popierających przestrzeganie praw autorskich (copyright) oraz ich nie uznających. Ci drudzy wyznają zasadę copyleft, swobodnego udostępniania treści intelektualnych. Tylko w ten sposób ich zdaniem poprzez dostęp do dorobku przeszłości i możliwość przetwarzania go, może powstawać współczesna kultura.

Sztandarowym reprezentantem takiego działania jest Girl Talk, muzyk miksujący i przerabiający całą klasykę muzyki rozrywkowej. Girl Talk wyjmuje z utworów krótkie kawałki i miesza je w nową całość. Wirtuozeria, z jaką to robi, błyskawicznie uczyniła z niego gwiazdę klubowego podziemia.

Reżyser zastanawia się, czy ta metoda odzwierciedla postawę całego pokolenia wychowanego na internecie, czy Girl Talk jest po prostu bardzo zdolnym i zdeterminowanym, ale odosobnionym w swoim postępowaniu piratem.

Źródło: www.iplex.pl

Krzemowa rewolucja

Opowieść o determinacji w dążeniu do celu grupy naukowców z Doliny Krzemowej. Grupa ośmiu młodych mężczyzn, którzy w 1956 roku mieli odwagę przeciwstawić się swojemu mentorowi – nobliście Williamowi Shockley’owi – przyczyniła się do rozwoju ery cyfrowej. Produkowane przez ich firmę Fairchild Semiconductor Corporation tranzystory i półprzewodniki oraz pionierski układ scalony kupił koncern informatycznych IBM. Od nich zaczęła się prawdziwa komputeryzacja świata

Źródło: PLANETE

Piraci z Krzemowej Doliny

Piraci z Krzemowej Doliny [Oglądaj]

Film biograficzny opowiadający wczesne losy założycieli dwóch film komputerowych: Apple`a - Amerykanina żydowskiego pochodzenia Steve` Jobsa i polskiego pochodzenia Steve Wozniaka, oraz Microsoftu Billa Gatesa, Paula Allena i później Steve`a Ballmera. Próbuje się także porównać obie firmy ...

Źródło i więcej informacji: http://www.filmweb.pl/film/Piraci+z+Krzemowej+Doliny-1999-33002